akcesoria ogrodzeniowe

Zdecydowana większość inwestycji – zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych czy publicznych – wymaga odgrodzenia działki od sąsiadującego z nią terenu. To konieczne ze względów bezpieczeństwa, ochrony przed wstępem nieupoważnionych osób, kradzieżą lub aktami wandalizmu. Największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się ogrodzenia stalowe z paneli lub siatki, korzystne cenowo, wytrzymałe i łatwe w montażu. Bez względu na to, który rodzaj ogrodzenia wybierzesz, jedno jest pewno: niezbędne będą Ci niezawodne akcesoria ogrodzeniowe. 

Panele ogrodzeniowe – jakie akcesoria będą niezbędne?

Ogrodzenie panelowe – modułowy system, na który składają się gotowe panele o zróżnicowanych kształtach, wymiarach i stylu – cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Możesz zauważyć je niemal na każdym kroku! Tego typu ogrodzenie wydziela granice prywatnych działek, domów jednorodzinnych, zamkniętych osiedli, boisk sportowych, placów zabaw, terenów firmowych i wielu innych.

Popularność paneli ogrodzeniowych wynika z wysokiej estetyki – płot panelowy prezentuje się zdecydowanie bardziej elegancko niż siatka ogrodzeniowa. Istotne znaczenie ma również trwałość. Stalowe panele są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, utrudniając przekroczenie granicy działki osobom niepożądanym lub np. zwierzętom, które mogą powodować szkody bądź stanowić zagrożenie. Dodatkowo, panele są odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych, takich jak opady, silny wiatr, mróz czy palące słońce. Wszystko to sprawia, że ogrodzenie może dobrze pełnić swoją funkcję przez długie lata.

Co ważne, na trwałość i wytrzymałość ogrodzenia panelowego wpływa nie tylko jakość paneli, ale również montażu i akcesoriów, jakie zostały do niego wykorzystane. Najważniejsze z nich to:

  • Obejmy do paneli ogrodzeniowych – to obręcze, które instalowane są na słupkach ogrodzeniowych, oddzielających poszczególne przęsła. Obejmy wyposażone są w wypustki na śruby, przy pomocy których mocuje się panele. Wyróżnia się obejmy startowe (do montażu pierwszego i ostatniego panelu), pośrednie oraz narożne – łączące przęsła, które ustawione są do siebie prostopadle. 
  • Groty – to rozwiązanie wykończeniowe o funkcji typowo dekoracyjnej lub ochronnej (ostro zakończone szpice utrudniają dostęp do działki osobom, które chciałyby pokonać ogrodzenie). 
  • Zawiasy – niezbędne przy montażu ruchomych elementów ogrodzenia, takich jak furtka czy brama.
  • Wózki bramowe – niezbędne do montażu bram przesuwnych. 
  • Zaślepki do słupków ogrodzeniowych – zaślepki do słupków ogrodzeniowych zwiększają estetykę płotu, a przy tym zapobiegają zbieraniu się wody lub różnego rodzaju zanieczyszczeń wewnątrz słupków, przedłużając tym samym ich trwałość. 
  • Uchwyty i podpory – podpory zapewniają stabilność konstrukcji, ograniczając ryzyko ich przesunięcia. Uchwyty ułatwiają montaż podpór. 

Akcesoria do montażu siatki ogrodzeniowej

Siatka ogrodzeniowa to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań, wykorzystywanych zarówno na terenach mieszkalnych, przemysłowych czy rolniczych. Na jej korzyść przemawia niska cena oraz nieskomplikowany sposób montażu. 

Aby mieć pewność, że ogrodzenie spełni swoją funkcję i zachowa swoje właściwości przez długi czas, postaw na wysokiej jakości produkty. Ważny jest nie tylko wybór odpowiedniej siatki, ale również akcesoriów ogrodzeniowych – słupków, napinaczy, obejm i innych.

Najważniejsze akcesoria do montażu siatki ogrodzeniowej to:

  • Pręty napinające – zapewniają optymalny poziom naprężenia siatki. Do ich montażu wykorzystywane są śruby mocujące. 
  • Druty naciągowe – to element, który zapewnia prawidłowe naciągnięcie siatki. Na początkowym i końcowym elemencie ogrodzenia montowany jest przy użyciu napinaczy, w pozostałych miejscach mocuje się go przelotkami z wkrętem lub bolcem.
  • Obejmy do ogrodzeń z siatki – wyróżnia się trzy rodzaje obejm montażowych – startowe (z pojedynczym uchwytem do instalacji, montowane na początku oraz końcu ogrodzenia), pośrednie (z dwoma uchwytami, do łączenia dwóch sąsiadujących ze sobą słupków) oraz narożne (z dwoma uchwytami ustawionymi do siebie pod kątem prostym). Obejmy stosuje się na wysokości drutu naciągowego, po to, by utrzymać go w pożądanym miejscu.

Akcesoria ogrodzeniowe od Warstal

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości akcesoriów ogrodzeniowych ze stali, gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą Warstal. Znajdziesz u nas m.in. groty, zawiasy, obejmy, uchwyty, podpory, napinacze, daszki i wózki bramowe. Słowem: wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać ogrodzenie w sposób stabilny, wytrzymały i estetyczny.

Zapoznaj się również z pozostałą ofertą wyrobów stalowych. Znajdziesz u nas dokładnie to, czego potrzebujesz dla swojej inwestycji – zawsze w najlepszej jakości i atrakcyjnej cenie.